İTHİB Üyelerine Teşekkür Plaketi

13/06/2017 Paylaş:   

Halep’te yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayarak 21 tır insani yardım malzemesini bölgeye ulaştıran ve kan bağışı kampanyası ile örnek duyarlılık gösteren İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB) ile üye derneklerine Kızılay tarafından teşekkür plaketi verildi.

İTHİB, “Halep İçin Elele’ kampanyası kapsamında gıda, giyim malzemeleri, battaniye, ayakkabı, temizlik malzemeleri ve çocuk bezi gibi temel ihtiyaç maddelerinden oluşan 21 TIR yardım malzemesini, İstanbul’da Kızılay’a teslim ederek Halep’e ulaştırmıştı. İTHİB’in kan bağışı çağrısıyla üye dernekler kan bağışında bulunmak için adeta yarışmıştı. Kızılay’ın 149. Kuruluş Yıldönümü’nde verdiği destekten dolayı İTHİB Başkanı İsmail Gülle,  Platin Madalya’yı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan almıştı. İstanbul’da düzenlenen iftara İTHİB Başkanı İsmail Gülle, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ile İTHİB üyesi dernek başkanları ve iş adamları katıldı.

“Kızılay Gurur Kaynağımız”

İTHİB Başkanı İsmail Gülle "Sadece ülkemizde değil tüm dünyada insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanında olan gurur kaynağımız Türk Kızılayı'na, bizler de Türk tekstilcileri olarak elimizden gelen katkıyı sunmak istedik.149 yıldır, dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntıya düşen insanlara yardım ulaştıran Türk Kızılayımız düzenlediği törenle bağışçıları olarak bizleri onurlandırdı. Yüzyılın insanlık hareketine katkıda bulunmak her Türk vatandaşının, bizlerin görevidir" dedi.

“Yardımlarınızı Bizzat Teslim Ettik”

Genel Başkan Dr. Kerem Kınık da Türkiye'nin tekstil alanında önemli bir ülke olduğunu belirterek, tekstil sektörünün de insani yardım yönünden önemine dikkati çekti. Genel Başkan Dr. Kınık, "Tekstil sektörü hem üretip satıyor. Hem de ürettiğini bağışlıyor. Muhtaç olan insanlar, tekstil sektöründen istifade ediyor. Biz Kızılay olarak Halep operasyonu için yapılan bağışları, bizzat yerinde teslim ettik. Sizlerin bağışları, oradaki ihtiyaç sahiplerini ısıttı. 149 yıldır Hilali Ahmer, milletimizin yürüyüşüne eşlik ediyor. Afet, insani yardım ve halk sağlığı kurumu olan Kızılay, üzerine düşen görevi siz değerli bağışçılarımızın da desteğiyle başarılı bir şekilde sürdürüyor. İhtiyaç sahipleri adına bir kez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu. Törende, Genel Başkan Dr. Kerem Kınık İTHİB üyesi dernekler adına plaketlerini dernek başkanlarına takdim etti.