Kızılay’dan İftar Sofraları

15/06/2017 Paylaş:   

Bu yıl Ramazan’da daha fazla iftar sofrası kurmak için harekete geçen Türk Kızılayı, Ramazan’ın ilk günden itibaren yüzbinlerce vatandaşı iftar sofrasında buluşturdu.
 
Türkiye’nin dört bir tarafındaki Kızılay şubeleri bir taraftan ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırırken, diğer taraftan iftar sofraları kuruyor. Benzer şekilde Genel Merkez tarafından da iftar sofraları kurulmaya başlandı. Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşıyoruz sloganıyla ilk iftar sofraları Çorlu ve Rize’de kuruldu.
 
Çorlu’daki iftar programına Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Rize’deki iftar programına ise Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar katıldı.
 
Suça Sürüklenmiş Çocuklar Unutulmadı
 
Kızılay her yıl olduğu gibi bu yıl da suça sürüklenmiş çocuklar için iftar sofrası kurdu. Adalet Bakanlığı Ankara Sincan Çocuk Eğitim Evi’ndeki programa Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu katıldı.
 
Genç Kızılaycılar ise İstanbul'da genç Kızılay destekçileri ile iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar sofrasının davetlisi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Kızılaycılarla birlikte iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.