Kızılay’ın Yardımları Güney Sudanlı İhtiyaç Sahiplerine de Ulaştırıldı

16/06/2017 Paylaş:   

Dünyanın farklı coğrafyalarındaki sofralara Ramazan ayının bereketini taşıyan Türk Kızılayı, Güney Sudanlı ihtiyaç sahiplerinin de yardımına yetişti.
 
Sudan’a ulaşan Türk Kızılayı ekibi, Güney Sudan’dan gerek iç savaş gerekse aşırı kuraklık nedeniyle kuzeye göç etmek zorunda kalan Güney Sudanlı mültecilerin yoğun olarak yaşadığı Kosti bölgesindeki 2 kampta ve Hartum çevresindeki 3 kamptaki gıda dağıtımı çalışmalarına başladı. Güney Sudanlı ihtiyaç sahipleri için gerçekleştirilen gıda dağıtımına Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, Türkiye Sudan Büyükelçi Vekili Osman Batuhan Batu ve Sudan Kızılayı Genel Sekreteri Othman Gaffar da eşlik etti.
 
2000 Gıda Kolisi Dağıtıldı
 
Sudan’daki kamplarda yaşayan Güney Sudanlı ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadıklarını vurgulayan Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, “Sudan’dan temin ettiğimiz 2000 adet gıda kolisini Sudan Kızılayı ile yapılan istişareler neticesinde Güney Sudan’dan göç eden mültecilerin yaşadığı kamplarda dağıtıyoruz. Dağıtım faaliyetleri çerçevesinde 1000 adet gıda kolisini Sudan’ın Kosti bölgesindeki Rides 1 ve Rides 2 kamplarındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. 300 adet gıda kolisi ise Hagi Yousef Kampında dağıttık. Kalan gıda kolilerinden 300 tanesiyle Nefasha kampında, 400 tanesiyle ise Bomtion kampında yaşayan Güney Sudanlı kardeşlerimizin sofralarını bereketlendirdik.” ifadesinde bulundu.