MİAD’dan Kızılay’a Gezici Aşevi Bağışı

16/06/2017 Paylaş:   

Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD), Türk Kızılayı Malatya Şubesi’ne gezici aşevi bağışı yaparak Kızılay’ın yardım faaliyetlerine katkıda bulundu.
 
Başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Türk Kızılayı, bu çalışmaların sonucu olarak hayırseverlerin desteğini de almaya devam ediyor. Bu kapsamda Kızılay’ın ihtiyaç sahiplerine ulaşmadaki gayretine kayıtsız kalmayan Malatyalı İşadamları Derneği gezici aşevi bağışı yaptı. Gezici aşevinin bağış protokolü ise Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve MİAD Başkanı Yunus Akdaş tarafından imza altına alındı.
 
Malatya’da pek çok projeyi hayata geçirmek için çalıştıklarını belirten MİAD Başkanı Yunus Akdaş,  Türk Kızılayı Malatya Şubesi’ne bağışlanan gezici aşevi aracı hakkında bilgi verdi. Akdaş, Kızılay tarafından Malatya’da kurulması planlanan lojistik üs ve prefabrike yapı fabrikasına da Malatyalı iş adamları olarak destek vereceklerini söyledi. Başkan Akdaş konuşmasının devamında, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın çok çalışkan olduğunu belirterek, çalışmalarıyla Malatyalıları gururlandırdığını söyledi.
 
“Kızılay'a desteklerin devamını diliyorum”
 
MİAD'ın ikinci konuk evi ve Kızılay'a tahsisi yapılan Gezici Aşevi için hayırlı olsun dileklerini ileten Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, “Kendisi de hemşehrimiz olan Dr. Kerem Kınık Kızılay Genel Başkanlığı'na gelişinin ardından hızlı bir büyüme gerçekleşti. MİAD gibi kurumların da destekleri ile Kızılay dünyanın her bir köşesine Türkiye'yi temsilen ulaşmaya devam edecek.” dedi. MİAD'ın gezici aşevi projesinin de Malatya’daki çok önemli bir açığı kapatacağını belirten Bakan Tüfenkçi, Kızılay'a desteklerin devamını diledi.
 
Lojistik depo ve prefabrike yapı fabrikası ile 1000’den fazla işçi istihdam etmek istediklerini ve Vagon Fabrikası konusunda çalışmalar olumlu giderse bunu da gerçekleştirmek için Kızılay adına gerekli tüm çalışmaları yapacaklarını belirten Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ise hayırda yarışan Malatyalıları bir arada görmekten mutlu olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısını Kızılay olarak desteklediklerini ileten Kınık, verilen desteklerden dolayı MİAD ve üyelerine Malatya Şube Bakanlığı adına şükranlarını iletti.