Haber Arşivi

5 / 1
20/06/2017

Sinop Şubesi’nin Büyük Başarısı

Türk Kızılayı Sinop Şubesi’nin girişimleriyle, mülkiyeti Hazineye ait olan arazi, kan bağış merkezi yapılmak üzere Kızılay’a devredildi.
 
49 yıllığına bedelsiz olarak irtifak hakkını içeren resmi senet Sinop Defterdarı Naci Günaydın'ın makamında imza altına alındı.
 
Şube Başkanı Mustafa Korucuoğlu, “Bilindiği üzere 2014 yılında İlimizde büyük bir eksikliği hissedilen kan bağış birimini kurarak hizmete geçirdik. Kan Alma Biriminin açılması ile birlikte İlimizde kan bağış oranında büyük bir artış sağlandı, Kan bağış miktarında Sinop nüfus oranına göre yüksek bir orana sahip. Bu vesileyle tüm Kan bağışçılarımıza desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür etmek isterim. Yönetim olarak belirlediğimiz plan dahilinde Sinop'ta Kan Bağış Merkezi yapılması konusunda 2015 yılından itibaren çalışmalara başladık. Bugün yaptığımız çalışmaların sonucuna ulaştık ve hem Türk Kızılayı hem de Sinop için hayırlı bir hizmetin altına imzamızı attık” dedi.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ