Kızılay'ın Ramazan Yardımları Gazze’ye de Ulaştı

20/06/2017 Paylaş:   

Ramazan kampanyası kapsamında hayırseverlerin bağışlarıyla temin edilen yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerinin sofrasına taşımayı sürdüren Türk Kızılayı, Gazze'deki 15 bin aileye de gıda yardımında bulundu.
 
Gazze’deki gıda malzemesi dağıtımında, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve beraberindeki heyete yanı sıra Kudüs Başkonsolos Yardımcısı Erman Topçu'da eşlik etti. Filistin Kızılayı ile iş birliğiyle düzenlenen program çerçevesinde Gazze'de ihtiyaç sahibi yaklaşık 15 bin aileye gıda malzemesi dağıttıklarını vurgulayan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kınık, “Gıdanın yanı sıra nakdi yardımlar da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. İsrail'in bölgeye düzenlediği son saldırılarda büyük zarar gören Gazze'nin doğusundaki Şucaiyye mahallesinde evleri yıkılan ailelere kira desteği sağlıyoruz." dedi.
 
Türk Kızılayı’nın gelecek yıl açılması planlanan Gazze'nin en büyük insani lojistik deposunu inşa ettiğini aktaran Kınık, bölgeye yönelik yardımlarının süreceğini ifade etti. Filistin programı çerçevesinde Filistin Büyükelçisi Hüsnü Gürcan Türkoğlu ve Filistin Kızılayı Başkanı Dr. Yunus Al Hatip ile de görüşmelerde bulunan Genel Başkan Dr. Kınık, Gazze’ye yönelik proje ve programlarını ele aldı.

Yetimlere Bayramlık Kıyafet ve İftar
 
Gazze’deki 15 bin aileye gıda malzemesi dağıtan Türk Kızılayı, Emel Yetim Enstitüsü'nde kalan 100 yetime de toplu iftar verdi ve bayramlık kıyafet dağıttı. İsrail'in saldırılarından en çok zararı çocukların görmesinden dolayı mümkün olduğu kadar onlara destek olmaya ve yardım eli uzatmaya çalıştıklarını belirten Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kızılay'ın her zaman yetimlerin yanında olacağını, onları koruyacağını ve hayatta kalmalarına yardımcı olacağını söyledi.