Kızılay “Ramazan’ı Bu Hilalin Altında” Milyonlarla Paylaştı

23/06/2017 Paylaş:   

Bu yıl “Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganıyla kampanya düzenleyen Türk Kızılayı yurt içinde 500 bin ihtiyaç sahibine gıda yardımında bulundu. Ayrıca binlerce aileye zekat ve fitre dağıttı. Yurt dışında ise 3,5 milyona yakın ihtiyaç sahibine ulaşıldı. Yurtiçinde ve birçok ülkede iftar sofraları kuruldu. Kızılay şubeleri, ülkemizin dört bir tarafında ihtiyaç sahiplerinin yanındaydı.
 
Bir ailenin 1 aylık ihtiyacını karşılamak için hazırlanan gıda kolileri şubeler aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Hayırsever vatandaşlar, zincir marketlerde kurulan Kızılay stantlarına da marketlerin Ramazan gıda kolisinden satın alarak bağışta bulundu. Bu yardım paketleri bir sonraki gün ailelere ulaştırıldı. Ramazan bereketi Kızılay şubeleri aracılığıyla daha fazla sofraya taşındı.
 
Antakya, Antalya, Aydın, Bartın, Beşiktaş, Beşiri, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çankırı, Düzce, Ergani, Erzincan, Eskişehir, Havran, İstanbul, İstiklal, İzmir, Karabük, Malatya, Manisa, Mardin, Kahramanmaraş, Merter, Muğla, Niğde, Ordu, Osmaniye, Salihli, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Turla, Urla, Ümraniye ve Kızılay’ın daha birçok şubesi, Ramazan boyunca gece gündüz demeden çalıştı.
 
Kapı kapı gezdiler
 
Kızılay şubelerinin gönüllüleri ve çalışanları, ihtiyaç tespitleri daha önce yapılan ailelerin evlerini tek tek ziyaret etti. Beraberlerinde götürdükleri gıda kolilerini ailelere teslim eden Kızılaycılar, bağışçılarla ihtiyaç sahipleri arasında güvenli köprü oldu.
 
Şubelerden bazıları ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kıyafet de hediye etti. Kızılay’a zekat ve fitrelerini teslim eden vatandaşlar adına da ihtiyaç sahiplerine ulaşıldı. Kızılay aşevleri ise onbinlerce kap yemek hazırlayarak iftar ve sahur sofralarını bereketlendirdi.
 
Kızılay şubeleri Kadir Gecesi’nde de görev başındaydı. Camileri dolduran cemaate ikramda bulunan Kızılaycılar, hayatta olmayan Kızılaycılar adına da mevlitler okuttu.