Haber Arşivi

5 / 0
29/06/2017

Çocukların Bayram Kıyafetleri Eskişehir Şubesi’nden

Yıl içinde birçok önemli projeye imza atan Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi, Ramazan Bayramı nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını da unutmadı. Yüzlerce çocuk şubenin giyim mağazasından ücretsiz olarak giydirildi.
 
Bu bayram da çocukların yüzü gülsün diye mağazalarının kapılarını tüm ihtiyaç sahiplerine açtıklarını söyleyen Şube Başkanı Yüksel Girgin, miniklerin bayramlarını kutlamayı da ihmal etmedi. ”Yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı bu günlerde iyiliğin fedakâr neferleri olarak yer aldığımız kutsal kurumumuzda yardımseverliğimizin gururunu yaşıyoruz” diyen Girgin, benzer yardımlara devam edeceklerini söyledi.
 
Şube, Kızılay’ın kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Adalar Porsuk Nehri kenarında sergi açtı. Etkinliklerin başlangıcı ise Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak başlandı. Sonrasında vatandaşlara lokma ve dondurma ikram edildi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ