Kızılay Yabancı Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

15/07/2017 Paylaş:   

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü organizasyonunda Türkiye’ye gelen 50 ülkeden 300’e yakın basın mensubu Kızılay’ın Etimesgut Yerleşkesini ziyaret etti. Basın mensuplarına Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu eşlik etti.
 
Kızılay’ın Etimesgut yerleşkesindeki afet deposunda yabancı basın kuruluşlarının temsilcilerini ağırlayan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ise Kızılay’ın çalışma alanları ve yürüttüğü faaliyetleri anlattı.
 
“Medyadan doğru bilgiyi edinerek haklının yanında olmalarını rica ediyoruz”
 
Yaşanan 15 Temmuz hain saldırısının bir cinayet olduğunu vurgulayan Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, “O gece helikopterlerden bize ateş açtılar. Sadece bu bile uluslararası kurumların, devletlerin, mahkemenin Türkiye halkının yanında olmasını gerektiriyor. Ama FETÖ için dünya basınında yanlış algı yaratılıyor. Geçen sene umre ziyaretindeyken bir Pakistanlı adam bana sordu: “Recep Tayyip Erdoğan darbe yaparak gerçekten 150 bin insanı öldürdü mü?”.  Böyle yanlış yönlendirmelere imkân tanımamak adına medyadan doğru bilgiyi edinerek haklının yanında olmalarını rica ediyoruz. Çeşitli ülkelerden gelen medya temsilcilerine Türkiye’yi ziyaret ettiği için teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Demokrasiye sahip çıkan halkın yanında yer aldıklarını dile getiren Kınık, halkın desteğiyle o gece yaralananlara yeterince kan takviyesi yapıldığını da söyledi.