Kızılay Şehidinin Son Sözü Belgesel Oldu

15/07/2017 Paylaş:   

Genelkurmay Başkanlığı önünde darbe girişimine karşı direnen ve üzerlerine yağan kurşunlardan korkan oğluna “Korkma oğlum” dedikten sonra şehit olan Kızılay Küçükesat Şube Başkanı Şehit Serhat Önder’in anısına yapılan belgeselin galası Ankara’da yapıldı.
 
Ankara Palas’ta gerçekleştirilen belgesel filmin galasına Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Şehit Serhat Önder’in ailesi, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Ayşegül Genç, Tuncay Kopuz, Sabahattin Tezdiğ, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Kızılay şube başkanları, Kızılay yöneticileri, filmin yapım ekibi ve davetliler katıldı. Yapımcılığını Nazif Tunç'un üstlendiği "Korkma Oğlum" belgeselinin Yönetmen koltuğunda Ekrem Aydın yer aldı. Filmin müzikleri ise Yıldıray Gürgen tarafından düzenlendi. Belgeselde Serhat Önder'in hayatı anlatılarak 15 Temmuz gecesi yaşananlar ailesinin ağzından izleyiciye aktarılıyor.
 
“Hepimizde bir yara açtı”
 
Kendi ailesinden birini kaybetmiş kadar üzüldüğünü dile getiren Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık,  “Serhat Önder, inançlarını, değerlerini, üstün tuttuğu ne varsa bu değerleri bizim de görmenizi sağlayarak bize insanlık dersi verdi. O en büyük emanet olan ömrü, şehitlikle sona erdirdi. Biz de zamanı gelince emaneti sahibine teslim edip, ahret yoluna göç edeceğiz. Önemli olan nerede yaşadığınız, nerede doğduğumuz değil. Önemli olan ne kadar insan olduğumuz,  ne kadar kul olduğumuz. Hepimiz bu dünyanın bir imtihan dünyası olduğuna inanıyoruz. Bu dünyada yapıp ettiklerinizin karşılık bulacağına inanıyoruz. Şehitlerimiz makam olarak da peygamberden sonra en büyük rütbeyi aldılar. Arkalarında büyük bir emanet ve hikâye bırakarak gittiler. O kimimizin eşiydi, dostuydu, akrabasıydı, hepimizde bir yara açtı gitti ama bugün Serhat'ı sonradan tanıyan biri olarak söylüyorum ki sanki kendi kardeşimi, kendi babamı, kendi oğlumu yitirdim.” diye konuştu.
 
“Serhatlara bu milletin ihtiyacı var”
 
Kızılay'ın kurulduğu günden bu yana milletin tüm hikâyesine eşlik ettiğini de hatırlatan Kınık, "Kızılay şehit, gazi olmuş bir kurumdur. Serhat'ımız da aramızda bulunan gazilerimiz de Kızılay'ın bu kıymetli varlıklarından biri oldular. Serhat'ın cesaretine güveniyoruz. Serhatlara bu milletin ihtiyacı var. Cenabı hak bir daha bize böyle günleri yaşatmasın" dedi.