Haber Arşivi

5 / 0
18/07/2017

Tedavi Bekleyen Güney Sudanlılara Sağlık Yardımı

Ülkelerinde yaşanan kuraklığa bağlı açlık nedeniyle göç etmek zorunda kalan Güney Sudanlılara yardım için harekete geçen, Ramazan ayında bölgeye gıda yardımında bulunan Türk Kızılayı, bu defa tıbbi yardım için harekete geçti. Sudan’a sığınan binlerce Güney Sudanlının yaşam mücadelesi verdiği dört kamptaki sağlık merkezinin medikal malzemeleri ile ilaçları Kızılay tarafından karşılandı.
 
Güney Sudan’da yaşanan kuraklıktan etkilenen ve ülkeyi terk ederek komşu Sudan’a sığınan ihtiyaç sahiplerine bulundukları kamplarda yardım etmek için bölgeye uzman ekiplerini gönderen Türk Kızılayı, gıda yardımının yanı sıra tıbbi yardım konusunda da çalışmalarını sürdürüyor.
 
Kamplarda salgın hastalıklarla mücadele ve diğer tedavilerinin yapılabilmesi için Sudan Kızılayı ile işbirliği içinde hareket eden Türk Kızılayı, kamplarda kurulan sağlık merkezlerinin medikal malzeme ve ilaç ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışıyor.
 
İlk etapta dört kampın ihtiyaçlarını karşılayan Kızılay, yerelden temin ettiği ihtiyaç malzemelerinin teslimini gerçekleştirdi. 
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ