Tedavi Bekleyen Güney Sudanlılara Sağlık Yardımı

18/07/2017 Paylaş:   

Ülkelerinde yaşanan kuraklığa bağlı açlık nedeniyle göç etmek zorunda kalan Güney Sudanlılara yardım için harekete geçen, Ramazan ayında bölgeye gıda yardımında bulunan Türk Kızılayı, bu defa tıbbi yardım için harekete geçti. Sudan’a sığınan binlerce Güney Sudanlının yaşam mücadelesi verdiği dört kamptaki sağlık merkezinin medikal malzemeleri ile ilaçları Kızılay tarafından karşılandı.
 
Güney Sudan’da yaşanan kuraklıktan etkilenen ve ülkeyi terk ederek komşu Sudan’a sığınan ihtiyaç sahiplerine bulundukları kamplarda yardım etmek için bölgeye uzman ekiplerini gönderen Türk Kızılayı, gıda yardımının yanı sıra tıbbi yardım konusunda da çalışmalarını sürdürüyor.
 
Kamplarda salgın hastalıklarla mücadele ve diğer tedavilerinin yapılabilmesi için Sudan Kızılayı ile işbirliği içinde hareket eden Türk Kızılayı, kamplarda kurulan sağlık merkezlerinin medikal malzeme ve ilaç ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışıyor.
 
İlk etapta dört kampın ihtiyaçlarını karşılayan Kızılay, yerelden temin ettiği ihtiyaç malzemelerinin teslimini gerçekleştirdi.