Kızılay Kart Ofisi Hizmete Açıldı

20/07/2017 Paylaş:   

Kentli Mültecileri desteklemek için hayata geçirilen “Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımı Programı”nın yeni ofisi hizmete açıldı.
 
Türkiye'de bulunan ve büyük bölümü kamplar dışında yaşayan sığınmacıların kendi istediğini alabilmeleri için Kızılay Kart aracılığıyla hayata geçirilen “Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımı Programı” (ESSN) çalışanları için yeni bir ofis hazırlandı. Ofisin açılış törenine Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, WFP Türkiye Temsilcisi Jean-Yves Lequime ve çok sayıda davetli katıldı.
 
“Bizim başarımızdan öte yardımcı olduğumuz hayatlar önemli”
 
Suriyeli sığınmacılar için ortak hareket eden kurumların temelinde insana hizmet olduğunu vurgulayan Genel Müdür Dr. Güllüoğlu, “Şuanda iki kuruluşun beraber çalıştığı tek yerdeyiz. Yani tipik bir BM ve partneri çalışması değil. ESSN arka tarafta birçok kahramanı olan bir proje. Bu anlamda hakikaten ortaya dünyada da yankı uyandıran güzel bir çalışma çıktı. Bizim başarımızdan öte yardımcı olduğumuz hayatlar önemli. Çocukların, annelerin hayatında neler değiştirdik bizim için önemli olan bu. Temmuz ayı itibariyle 800.000 bin sığınmacıya Kızılay Kart verdik. Dünyada en iyi işleyen program. Başka ülkelerden nasıl uygulanacağına dair bize sorular geliyor. Bu başarı hep beraber çalışmamız sayesinde ortaya çıktı. Nakit destek programı dünyada daha da yaygınlaşacak bir program. Umarım buradaki tecrübelerimizden dünyaya iyi örnekler sunabiliriz. Ortak yönetim ofisinin de yararlı olacağını umuyorum.” dedi.