Depremzedelere Yardımlar Devam Ediyor

24/07/2017 Paylaş:   

Ege Denizinde meydana gelen, Muğla ve ilçelerinde maddi hasarlara neden olan depremin hemen ardından müdahale çalışması başlatan Türk Kızılayı, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık da çalışmaları yakından takip ediyor.
 
Muğla’nın Bodrum ilçesi başta olmak üzere, depremden en fazla etkilenen yerleşim yerlerinde, evleri hasarlı vatandaşların imdadına Türk Kızılayı yetişti. AFAD ve yerel yöneticilerin koordinasyonuyla yardım çalışmalarını başlatan Kızılay, devam eden artçılar nedeniyle zor günler yaşayan vatandaşlara gıda başta olmak üzere çeşitli yardımlarını sürdürüyor.
 
Genel Başkan deprem bölgesinde
 
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, depremin yaralarının sarıldığı bölgeyi ziyaret ederek, hem çalışmaları yerinde inceledi, hem de yerel yöneticilerle durum değerlendirmesi yaptı.
 
Bodrum’un köylerinde geç saatlere kadar incelemelerde bulunan, depremzedelerin ihtiyaçlarını tespit ederek yardım malzemelerinin dağıtımına eşlik eden Kınık, ihtiyaç sahibi ailelere yardımların devam edeceği mesajını verdi.
 
Kızılay ekipleri, depremden en çok etkilenen Yunanistan’ın Kos adasından feribotlarla tahliye edilen Türk vatandaşlarına da Bodrum limanı çıkışı ikramda bulundu.
 
Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ de bölgeye giderek yardım çalışmalarına eşlik etti, depremin yaralarını sarmaya çalışan vatandaşlara destek oldu.