Metehan’ın Yardım Hayalini Kızılay Gerçekleştirdi

24/07/2017 Paylaş:   

Osmaniyeli 11 yaşındaki Metehan Remzi Şahan, ihtiyaç sahibi bir aileye gıda yardımı için yeterli parası olmayınca gönderdiği mektup üzerine Türk Kızılayı Osmaniye Şubesi’nin desteği ile hayalini gerçekleştirdi.
 
Osmaniye Salih Bahçeli İlkokulu öğrencisi Metehan Remzi Şahan “yardımlaşma ve dayanışma ayı “dediği Ramazan ayında ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı yapmak istedi. Yardım malzemelerini satın almak için yeterli parası olmayınca destek için Kızılay’a yazdığı mektubu da göndermedi. Bir zaman sonra annesinin eline geçen mektubu alan babası Alparslan Şahan, oğlunun bu duyarlı davranışını paylaşmak için mektubu Türk Kızılayı’na gönderdi. Bunun üzerine Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Osmaniye Şubesinden Metehan’ın hayalinin gerçekleştirilmesini istedi.
 
Türk Kızılayı Osmaniye Şubesinin desteği ile düşündüğü gıda malzemelerinden bir yardım kolisi yapan Metehan Şahan, yardım kolisini bir ihtiyaç sahibi aileye teslim etti. Metehan’ın bu duyarlı davranışından etkilendiğini söyleyen muhtaç aile “Memleketimizde fakir çok ama Metehan gibi iyi kalpli insanlar da çok. Metehan’dan ve Kızılay’dan Allah razı olsun” dedi.
 
Örnek davranışa Genel Başkan’dan teşekkür
 
Ailesiyle birlikte Türk Kızılayı Osmaniye Şubesini de ziyaret eden Metehan Remzi Şahan, Kızılay gönüllüleri ve çalışanlarına teşekkür etti.
 
Baba Alparslan Şahan ise, “Metehan’ın arzusu doğrultusunda mektubu Kızılay’a gönderdik. Metehan’ın bu davranışının herkese örnek olmasını, sosyal sorumluluklarının canlı tutulmasını istedik” dedi.
 
Türk Kızılayı Osmaniye Şubesi Başkanı İsmet İpek, bu davranışından dolayı teşekkür etti, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın gönderdiği teşekkür belgesini verdi ve Metehan’ı Kızılay hediyeleri ile ödüllendirdi.