Kan Bağışçılarına Algida’dan Dondurma İkramı

09/08/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı ile Algida, “Her Kan Bağışına Algida” sloganıyla birlikte hayata geçirdiği işbirliği projesi kapsamında, kan bağışında bulunan vatandaşlara Mart ayından bu yana toplamda 250.000’den fazla dondurma ikramında bulunuldu.
 
Gerçekleştirdiği örnek faaliyetlerle her kesimden destek alan Türk Kızılayı bağışçıları arasına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda “Her Kan Bağışına Algida” sloganlı işbirliği projesi kapsamında Türk Kızılayı’na destek veren Algida, Türkiye’nin 65 ilindeki kan bağış noktalarında dondurma ikramında bulunuyor.
 
İşbirliğiyle Kan Bağışının Önemine Dikkat Çekiliyor
 
Gerçekleştirilen işbirliğiyle bugüne kadar kan bağışı yapanlara 250 binden fazla dondurma dağıtıldı. Mart ayında başlayan ve Unilever çalışanlarının gönüllü katılımıyla başlayan işbirliğiyle kan bağışının önemine dikkat çekiliyor.
 
18-65 yaş arasında, 50 kilo ve üzerindeki sağlıklı herkesi kan bağışına davet eden kampanya 65 ilde Kızılay'ın 193 kan bağış noktasında Eylül ayına kadar devam edecek. En yakın kan bağış noktalarına www.kanver.org adresinden ulaşılabiliyor.