Haber Arşivi

5 / 0
09/08/2017

Kan Bağışçılarına Algida’dan Dondurma İkramı

Türk Kızılayı ile Algida, “Her Kan Bağışına Algida” sloganıyla birlikte hayata geçirdiği işbirliği projesi kapsamında, kan bağışında bulunan vatandaşlara Mart ayından bu yana toplamda 250.000’den fazla dondurma ikramında bulunuldu.
 
Gerçekleştirdiği örnek faaliyetlerle her kesimden destek alan Türk Kızılayı bağışçıları arasına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda “Her Kan Bağışına Algida” sloganlı işbirliği projesi kapsamında Türk Kızılayı’na destek veren Algida, Türkiye’nin 65 ilindeki kan bağış noktalarında dondurma ikramında bulunuyor.
 
İşbirliğiyle Kan Bağışının Önemine Dikkat Çekiliyor
 
Gerçekleştirilen işbirliğiyle bugüne kadar kan bağışı yapanlara 250 binden fazla dondurma dağıtıldı. Mart ayında başlayan ve Unilever çalışanlarının gönüllü katılımıyla başlayan işbirliğiyle kan bağışının önemine dikkat çekiliyor.
 
18-65 yaş arasında, 50 kilo ve üzerindeki sağlıklı herkesi kan bağışına davet eden kampanya 65 ilde Kızılay'ın 193 kan bağış noktasında Eylül ayına kadar devam edecek. En yakın kan bağış noktalarına www.kanver.org adresinden ulaşılabiliyor.

 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ