Kızılay Ekiplerinden Çocuklara Destek

09/08/2017 Paylaş:   

Kızılay’ın Toplum Merkezleri ve Mobil Çocuk Dostu Alan ekipleri evlerinden uzakta olan çocukların psikolojilerinde olumlu etkiler bırakmak adına çalışmalarına devam ediyor.
 
İstanbul’daki Bağcılar Toplum Merkezi ekipleri buradaki çocukların gelişimine katkıda bulunmak adına Uzay Evi gezisi düzenledi. Gezegenlerden bahsedilen Uzay Evi’nde güneş sistemi, evren ve uzayda hayat hakkında bilgiler verildi. Simülasyonu yapılan gezegenler, güneş ve yıldızların işlevleri dünyaya olan uzaklıkları ve nasıl oluştukları anlatılarak çocukların etkin katılım gösterdiği bulmacalar çözüldü.
 
Çocukların Yüzleri Çocuk Dostu Alanlarda Gülüyor
 
Kamplarda ve Toplum Merkezlerindeki çocuk dostu alanların yanı sıra bu hizmetlerin bulunmadığı şehirlerdeki çocuklara da hizmet verebilmek amacıyla oluşturulan Mobil Çocuk Dostu Alanlar, il il gezilerek çocukların yüzlerindeki tebessümü görmek için çalışıyor.
 
Adana’ya gelen Mobil Çocuk Dostu Alan ekipleri ilçelerde mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan ailelerin çocuklarıyla etkinlikler gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında çocuklara ve ailelerine Adana Toplum Merkezinin de desteğiyle Açık Hava Sineması gösterimi yapıldı. Bu sayede çocuklar aileleriyle beraber eğlenme fırsatı buldu. Etkinliğin yanı sıra ihtiyaç tespiti de yapan ekipler, Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü ile iş birliği yaparak buradaki çocukların ağız ve diş kontrollerini gerçekleştirdikten sonra çocuklara diş fırçası ve diş macunundan oluşan ağız bakım seti dağıttı.