Siyasilerin Kurban Vekaleti Kızılay’a

14/08/2017 Paylaş:   

Bu yıl yurt içinde ve yurt dışında 100 binden fazla vekâlet sahibi adına kurban kesimi yapıp, milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştırmayı hedefleyen Türk Kızılayı’na siyasiler de vekâlet veriyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kurban vekâletini Kızılay’a vererek örnek oldu.
 
Meclis Başkanı Kahraman’ı makamında ziyaret eden Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün sloganıyla başlatılan vekâletle kurban kesim kampanyası hakkında bilgi verdi. Kızılay’ın kurban modelinin farklılığına da değinen Genel Başkan Kınık, kurban vekâletini Kızılay’a verdiği için Meclis Başkanı Kahraman’a teşekkür etti.
 
Bu önemli ziyarete Genç Kızılay Koordinasyon Kurulu üyeleri de eşlik etti.
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da geçen yıllarda olduğu gibi kurban vekaletini Türk Kızılayı’na verdi. Kılıçdaroğlu’nun vekaletini Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan aldı.
 
Kadir Topbaş’tan kurban hassasiyeti
 
Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ile Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ve Genel Sekreter Hüseyin Can kurban vekaletini almak üzere İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı da ziyaret etti. Topbaş kendisi ve ailesinin yanı sıra Hz. Adem’den Hacı Bektaş-ı Veli’ye kadar peygamberlerin ve ecdadımızın ruhu için de kurban vekaleti verdi.