Kızılay İyilik Ödülü Sahibini Buldu

14/08/2017 Paylaş:   

Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından düzenlenen 22. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Bu yıl ilk defa verilen Kızılay İyilik Ödülü’nün sahibi ise İhlas Haber Ajansı (İHA) kameramanı Mustafa Apaydın oldu.
 
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM) ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da ödül vermek için gecedeydi.
 
15 Temmuz darbe girişimini görüntüleyerek tarihe tanıklık eden kameramanların görüntülerine ödül verilen organizasyona bu yıl ilk defa Kızılay İyilik Ödülü kategorisi de eklendi. İyilik Ödülü’nün sahibi, Ankara Sıhhiye’de polisin, askeri tankın içinden çıkarırken sarılmasını görüntüleyen İHA kameramanı Mustafa Apaydın oldu.
 
Haberciler ile Kızılay’ın yollarının her zaman kesiştiğine, Afrika’dan Asya’ya Orta Doğu’dan Balkanlara birçok coğrafyada yürütülen insani yardım operasyonunun haber kameramanları sayesinde dünya ile paylaşıldığına dikkat çeken Genel Başkan Kınık, bu önemli işbirliği ve desteklerinden dolayı tüm gazetecilere teşekkür etti.