Kızılay Yönetim Kurulu, Güllüoğlu’nu Uğurladı

16/08/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Genel Müdürü iken AFAD Başkanlığına atanan Dr. Mehmet Güllüoğlu, yeni görevine başlamasının ardından Kızılay Yönetim Kurulu üyeleri ve çalışanlarıyla vedalaşmak için bir araya geldi. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, afete müdahale ile görevli iki büyük kurumun ilişkisinin bu atama ile daha ileriye taşınacağını söyledi.
 
Kasım 2013 tarihinden bu yana Kızılay Genel Müdürü olarak görev yapan Dr. Mehmet Güllüoğlu, Ağustos 2017 tarihi itibariyle Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) Başkanı olarak atandı.  Kızılay Yönetim Kurulu, Dr. Mehmet Güllüoğlu için bir uğurlama toplantısı düzenledi.
 
Toplantıda konuşan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Mehmet bey ile hukukumuz çok eskilere, öğrencilik yıllarına kadar dayanır. Birlikte bir çok afete müdahale ettik. Kendilerinin başarısın tesadüfi değildir. Mehmet Güllüoğlu işine ciddiyetle eğilen, kendisini sürekli geliştiren, öğrenen, öğreten, en büyük krizleri bile soğukkanlılıkla yönetebilen, inisiyatif alan birisindir. Kızılay gibi büyük bir kurumdan AFAD gibi büyük bir kuruma geçiyor olmaları bize onur vermiştir. İnanıyorum ki Genel Müdürümüzün AFAD Başkanlığı döneminde, afete müdahalede görevli iki büyük Kurum’un ilişkileri daha da ileriye taşınacaktır” dedi.
 
Güllüloğu: Hoş bir seda bıraktım ise ne mutlu
 
Dr. Mehmet Güllüoğlu ise veda toplantısında şöyle konuştu: “Kızılay’daki görevim süresince birçok arkadaşımla önemli işlere imza attık. Birçok problemle karşı karşıya kaldık ama birbirimize karşı hiç kırıcı olmadık. Bu bir ekip işiydi ve biz bunu başarmak için gayret gösterdik. Kızılay’dan bu şekilde ayrılıp AFAD’daki görevime başlamaktan mutluyum. Onur veren bir göreve geldim ancak bu omzumdaki yükü de artırdı. İyi bir ekiple, ortak akılla bu yükün altından kalkacağımıza inanıyorum. Kişiler gelip geçer, önemli olan geride hoş bir seda bırakmak. Hoş bir seda bırakabilmiş isem ne mutlu bana” Hakkınızı helal edin. Bundan sonra AFAD ve Kızılay birlikte daha birçok projeye imza atacak.”
 
 
Genel Başkan Kınık, yeni görevinde Mehmet Güllüoğlu’na başarılarak dileyerek Kızılay yönetimi ve çalışanları adına bir hediye takdim etti. Daha sonra Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kızılay çalışanları Güllüoğlu’na veda ederek, yeni görevinde başarılar diledi.