Kızılay Marmara Depremi’nde Hayatını Kaybedenleri Unutmadı

18/08/2017 Paylaş:   

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 18. yılında depremin merkez üssü Gölcük’te düzenlenen anma etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Depremde hayatını kaybeden vatandaşları unutmayan Kızılay, bilgilendirici faaliyetlerin yanı sıra kavurmalı pilav, tatlı, ayran, çorba, çay ve maden suyu ikramında bulundu.
 
Gölcük Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve Kızılay’ın destek verdiği 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi anma etkinliğine Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Denetim Kurulu Raportörü Cengiz Koç, Kızılay şube başkanları, gönüllüler ve Kızılaycılar katıldı.
 
Tüm Türkiye'yi sarsan ve acısı yüreklerde yaşanan Marmara Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlar için düzenlenen anma etkinliğinde etkinlik alanına gelen vatandaşlara deprem anında ve öncesinde yapılması gerekenler ile ilk yardım uygulamaları anlatıldı. Kan bağışının da yapıldığı etkinlikte isteyen vatandaşların şeker ölçümü yapıldı. Hayatını kaybedenlerin ruhları için yapılan ikramların yanı sıra depremin ardından çekilen karelerin yer aldığı fotoğraf sergisi de açıldı.