Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kurban Vekâleti Bu Yılda Kızılay'a

24/08/2017 Paylaş:   

Geçen yıl kurban vekâletlerini Kızılay'a veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yılda Kızılay’ı vekâlet verdiği kurumlar arasından ayırmadı. Yurtdışı için 3 hisse kurban vekâletini Kızılay’a veren Cumhurbaşkanı, eşi Emine Erdoğan için de yurtdışında kesilmek üzere 3 hisselik vekâlet verdi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ile Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelen Genel Başkan Kınık, Kızılay’ın çalışmaları ve Vekâletle Kurban Kesim Kampanyasıyla ilgili bilgi verdi.
 
Toplam 6 Hisselik Kurban Vekâleti
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her sene olduğu gibi bu sene de kurban vekâleti noktasında Kızılay'ı tercih ettiğini vurgulayan Genel Başkan Kınık, “Cumhurbaşkanımız bu sene yurt dışında, Pakistan'da kesilmek üzere 3 adet kurban hissesi vekâletini verdi. Eşi Emine Hanım da Bosna-Hersek, Somali ve Yemen'de 3 hisse kurbanının kesilmesi için bizleri vekil tayin etti. Biz de vekâletlerini aldık. Bu konuyla ilgili Kızılay'a duyduğu güvene ve teveccühüne biz de Kızılay olarak şükranlarımızı arz ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın bu konudaki örnekliği bizim de bu konuyla ilgili faaliyetlerimizi artırmamıza vesile oluyor.” dedi.

Yıldırım Ailesi de Kurban Vekaletini Kızılay'a Verdi

Başbakan Binali Yıldırım ve değerli eşi Semiha Yıldırım da geçen yıllarda olduğu gibi Türk Kızılayı’nın “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla başlattığı kampanyaya destek olarak vekaletlerini Kızılay'a verdiler.