Kök Hücre Bağışı İçin Adana’dan Pedal Çevirecek

22/09/2017 Paylaş:   

Beynindeki tümör nedeniyle oğlunu kaybeden 39 yaşındaki Kemal Yücel, çocukların sağlığı için kök hücre, kan ve organ bağışlarına dikkati çekmek amacıyla Adana’dan İstanbul'a kadar bisikletle pedal çevirecek. Türk Kızılayı Adana Şubesi’nin desteğiyle bu çalışmayı gerçekleştirecek olan Yücel, 23 gün sürecek olan yolculuğunun her noktasında etkinlikler düzenleyecek.
 
Yolculuk öncesi Adana Tren İstasyonu önünde Türk Kızılayı’nın kurduğu standı ziyaret eden, burada Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ile çeşitli rahatsızlıkları olan çocuklara hediyeler veren Yücel, “Her pedal bir umut sloganıyla Adana'dan başlayıp İstanbul'da noktalanacak bir etkinliğe imza atacağız. Amacımız bisiklet kullanarak hem sağlıklı yaşamı, hem de kök hücre, organ ve kan bağışını insanlara anlatmak. Kök hücre konusunda toplumsal duyarlılğın artması ve bilinçli donör oluşumunu sağlamak istiyoruz” dedi.
 
Şube Başkanı Saygılı da Adana'da bu tarz sağlık bağışlarının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmaları çok önemsediklerini belirtti. Yücel'in yaptığı bu faaliyete Türk Kızılayı’nın destek vereceğini ifade eden Saygılı, gidilen her şehirde Kızılay yetkililerinin Yücel ile temasa geçerek çeşitli faaliyetler yapacaklarını bildirdi.