Savaş Mağduru Çocuklardan Barış Mesajı

22/09/2017 Paylaş:   

Ülkelerindeki çatışmalardan ve savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan çocuklar Dünya Barış Günü’nde çok özel bir etkinliğe imza attı. Barış için ağaç diken çocuklar, ülkelerine bir an önce dönebilmek için dilekte bulundu.
 
Türk Kızılayı Ankara Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Şehit Serhat Önder Çocuk Koruma Merkezi’nde psikososyal destek ve uyum eğitimi alan 6-18 yaş grubundaki çocuklar, Dünya Barış Günü’nde renkli bir etkinliğe imza attı.
 
Ellerinde fidanlarla Türk Kızılayı Etimesgut Yerleşkesine giden ve burada kendilerine ayrılan alanda fidanları toprakla buluşturan çocuklara Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ayşegül Genç, Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu ve Kızılaycılar eşlik etti.
 
Fidanlara can suyu birlikte veren çocuklar, kağıtlara yazdıkları dileklerini kapsüle atıp toprağa gömdü. Bir yıl sonra, yine Dünya Barış Günü’nde bu dileklerinin gerçekleşip gerçekleşmediğini görmek için böyle bir çalışma yapan çocuklar, kendi adlarına diktikleri fidanlarla birlikte umutlarının da yeşermesini diledi.
 
“Bugün burada çok anlamlı bir etkinliğe imza attık. Merkezimizde eğitim alan çocuklarla birlikte fidan dikip, oyun oynadık. Fidanların büyümesi için tekrar sulamaya ve bakımlarını yapmaya geleceğiz” diyen Ayşegül Genç, savaş mağduru çocukların desteklenmeye devam edeceğini söyledi.