Kızılay’dan Muharrem Ayı Aşuresi

03/10/2017 Paylaş:   

Sadece afet dönemlerinde değil önemli günlerde de vatandaşları yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, Ankara’nın 8 ayrı noktasında ve Türkiye’nin çeşitli illerinde Muharrem ayı nedeniyle aşure dağıttı.
 
Türk Kızılayı Ankara Şubesi Başkanı ve Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Hizanlıoğlu’nun organizasyonunda Ankara Ulus Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Av. Ayşegül Genç, Tuncay Kopuz, Sabahattin Tezdiğ, Cengiz Yurdabekçi, Denetim Kurulu Raportörü Cengiz Koç ve şube başkanları katıldı. Gönüllülerinde destek verdiği etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 
“Ankara’da 20.000 kişiye aşure dağıttık”    
 
Kızılay olarak insanların yalnızca zor anlarında değil, güzel günlerinde de yanlarında bulunmayı ilke edindiklerini belirten Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Türk halkının yeni hicri yılını ve muharrem ayındaki aşure gününü tebrik etti. Aşure gününün paylaşma anlamı taşıdığını ifade eden Can, bu etkinlikte Ankara'nın 8 farklı noktasında 20 bin kişilik aşure dağıttıklarını söyledi.
 
Kızılay’ın Türkiye genelindeki şubeleri ise Muharrem ayının bereketini yaşatmak adına kendi bölgelerinde düzenledikleri etkinliklerde aşure dağıtımı gerçekleştirdi.