Harçlıklarını Arakan'a Yollayan Suriyeli Yetimlere Destek

06/10/2017 Paylaş:   

Anadolu Ajansının (AA) “Suriyeli yetimler harçlıklarını Arakan'a yolladı” başlıklı haberinin ardından harekete geçen hayırseverler, Türk Kızılayı aracılığıyla yetim çocukları sevindirdi.
 
Türk Kızılayı Kilis Şubesi Genel Hizmet Yöneticisi Hikmet Erdinç, Arakan'da yaşanan drama sessiz kalmayan yetim çocukların yaptığı bağışın, birçok yetişkini harekete geçirdiğini söyledi.
 
Erdinç, şöyle konuştu: “Yetim çocuklarımız kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları Arakan için bize teslim etmişler ve örnek bir davranış sergilemişlerdi. Kendileri küçük, kalpleri büyük yetim çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Bugün de Almanya'da yaşayan gurbetçi vatandaşımız Ahmet Göktaş yetim çocuklara kayıtsız kalmayarak Türkiye'deki kızı aracılığıyla bizimle irtibata geçti ve bu çocuklara destek olmak istediğini söyledi. Gurbetçimiz aracılığıyla bugün buraya geldik, çocuklarımızın okul çantalarını ve bir yıllık kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık. Bunun yanında yine hayırseverlerin desteğiyle temin edilen gıda, hijyen ve mutfak malzemesi yardımında bulunduk.”