Kızılay’ın Aşuresini Başbakan Yıldırım Servis Etti

06/10/2017 Paylaş:   

Muharrem ayı nedeniyle yurt genelinde aşure dağıtımı gerçekleştiren Türk Kızılayı şubeleri, Ankara’da Başbakan Binali Yıldırım’ın desteğiyle dağıtım yaptı. Cuma namazı çıkışı Kızılay yeleğini giyerek aşure dağıtan Yıldırım, bir kez daha Kızılay elçisi olduğunu gösterdi.
 
Türk Kızılayı Ankara Şubesi tarafından hazırlanan 20 bin kişilik aşure, kazanlarla Kocatepe Camii avlusuna taşındı. Son bir haftadır Ankara genelinde aşure dağıtımı yapan Şubenin ikram masasını, Cuma namazı çıkışı ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım, Kızılay yeleğini giydikten sonra aşure dağıtmaya başladı.
 
Başbakan Yıldırım’ı karşılarında gören vatandaşlar, aşure almak için sıraya girdi.
 
Bakan, Milletvekili, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ve bürokratların yanı sıra Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ayşegül Genç, Denetim Kurulu Raportörü Cengiz Koç, Denetim Kurulu Üyesi İlhami Yıldırım, Ahmet Hizanlıoğlu, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan’ın da katıldığı aşure dağıtım etkinliğinde renkli görüntüler yaşanırken, iyi bir Kızılaycı olarak bilinen Yıldırım’ın sohbeti aşure dağıtım etkinliğine ilgiyi de artırdı.