Haber Arşivi

5 / 1
08/10/2017

Hakim ve Savcı Adayları da Arakan’ı Unutmadı

Arakanlı Müslümanların yaşadıklarına sessiz kalmayan, bölgeye yardım ulaştırmak için Türk Kızılayı ile işbirliği yapan kurum ve kuruluşların sayısı her geçen gün artıyor. Son olarak Adalet Akademisi de topladıkları bağışı Kızılay’a teslim etti.
 
Kızılay Genel Merkezini ziyaret eden Akademi Başkanı Yılmaz Akçil ve beraberindeki heyet, Akademi üyelerinin topladığı 43 bin 700 Lirayı Genel Müdür Dr. İbrahim Altan’a teslim etti. Arakanlı Müslümanlara yardım için gösterilen gayretleri çok değerli bulduğunu belirten Genel Müdür Altan, adaleti sağlamak için eğitim alan hakim ve savcıların daha önce de olduğu gibi Kızılay aracılığıyla mazlum coğrafyalara yardım ulaştırmak istemelerinden dolayı teşekkür etti.
 
Akademi Başkanı Akçil ise, akademide eğitim alan herkesin Arakanlı Müslümanların içinde bulunduğu durumu büyük üzüntüyle karşıladığını, bir şeyler yapmak istediğini, bu nedenle para toplayıp Kızılay aracılığıyla bölgeye ulaştırmayı tercih ettiğini söyledi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ