Genel Başkan Kınık İnsani Yardımı Yerinde İnceledi

10/10/2017 Paylaş:   

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin destek verdiği İdlib operasyonunda sivillerin zarar görmemesi ve ihtiyaçlarının kesintiye uğramadan karşılanması için titiz bir çalışma gerçekleştiren Türk Kızılayı, tedbirlerini artırdı. Bölgede yaşanan her türlü hareketliliği yakından takip eden Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, İdlib’e giderek insani yardım çalışmalarını yerinde inceledi.
 
Çatışmasızlık bölgesi olarak ilan edilen İdlib’te Türk Kızılayı tarafından ihtiyaçları karşılanan kampları ve yetimhaneleri ziyaret eden, farklı noktalarda kurulu lojistik depoları, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan ile birlikte inceleyen Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, bölgede insani yardım çalışması yürüten kuruluşların temsilcileriyle de görüştü.
 
Askeri operasyonun devamında göç dalgası yaşanması halinde neler yapılabileceği, tahliyelerin nasıl organize edileceği konusunda da kapsamlı görüşmeler gerçekleştiren Kınık, çatışmasızlık bölgesi olarak ilan edilen İdlib’te yardımların kesintiye uğramaması için çalışıldığı mesajını verdi.