Genel Müdürden Gençlere “Gönüllülük” Çağrısı

11/10/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı’nın faaliyet alanlarını hatırlatmak, yürüttüğü insani yardım operasyonlarını anlatmak için üniversiteli gençlerle bir araya gelen Genel Müdür Dr. İbrahim Altan, gençlere insani yardımda gönüllü olmaları, insanlığa faydalı işler yapmaları için şimdiden hedef koymaları tavsiyesinde bulundu.
 
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından düzenlenen “Türk Kızılayı ve Dünyada İnsani Yardım” konulu konferansta üniversiteli gençlere seslenen Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Kızılay’ın kuruluşu ve bugün yaptıkları hakkında geniş kapsamlı bilgi verdi.
 
Özellikle Türkiye’deki mültecilere yönelik çalışmalar ile Suriye’deki savaş mağdurlarına yönelik yürütülen çalışmaların önemine işaret eden Altan, Türk halkının yardımlarını bu defa Arakanlı Müslümanlara ulaştırmak için titiz bir çalışma gerçekleştirildiğini hatırlattı.
 
“Şimdiden plan yapın”
 
Sadece Kızılay için değil, tüm yardım kuruluşları için gönüllülüğün esas olduğuna işaret eden Altan, “Siz 2071 neslisiniz. Bir plan yapın. 50 yılda bir cami, bir okul inşa edebilirsiniz. İnsanlığa faydası olan işler yapabilirsiniz ama planı şimdiden yaparsanız” dedi.
 
Üniversitelilerden gelen soruları da cevaplayan Altan, dünyada yaşanan insani krizlere ve bu krizlere çözüm üretmek için çalışan kuruluşlara gençlerin ilgi duymasını memnuniyetle karşıladığını ifade etti.