Haber Arşivi

5 / 5
11/10/2017

Kızılay’ın Arakanlılara Yardımı Tüm Hızıyla Sürüyor

Ağustos ayından bu yana zor günler yaşayan Arakanlı Müslümanlara sığındıkları Bangladeş’te yardıma devam eden Türk Kızılayı, daha fazla insana ulaşmak için titiz bir çalışma gerçekleştiriyor. Kızılay üst düzey yöneticilerinin de katıldığı yardım dağıtımı çalışmaları, zor günler geçiren Arakanlıları yeniden hayata bağlıyor.
 
Bölgede gerçekleştirilen yardım dağıtımı çalışmalarına son olarak Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç da katıldı. Cox’s Bazar bölgesindeki kamplara sığınan Arakanlı Müslümanlar için organize edilen gıda dağıtım çalışmalarına katılan Turunç, ülkeleri Myanmar’da işkencelere maruz kalan, zorlu bir yolculuk sonrası Bangladeş’e ulaşan mazlumlara yalnız olmadıkları mesajını verdi.
 
İnsani yardım çalışmalarının gidişatı, yeni projelerin hayata geçirilmesi ve daha birçok konu hakkında yerel yöneticilerden bilgi alan, Türk Kızılayı’nın ve Türkiye’nin yapacağı yardımları hatırlatan Turunç, bölgede aktif olarak faaliyet gösteren Türk Kızılayı’nın önceki yıllarda olduğu gibi Arakanlı Müslümanların yanında olacağını vurguladı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ