35. Butik Mağaza Batman’da Açıldı

13/10/2017 Paylaş:   

İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine ücretsiz kıyafet hizmeti veren Türk Kızılayı, 35’inci butik mağazasını Batman Üniversitesi kampüsünde açtı.
 
Üniversitenin Batı Raman Kampüsü'nde, kız ve erkek öğrencilere yönelik iki ayrı mağaza olarak hizmet verecek binanın açılışı, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş ve Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Tezdiğ tarafından yapıldı.
 
Öğrencilerin vatana ve millete sevdalı bireyler olarak yetişmesi temennisini dile getiren Rektör Durmuş, “Tek isteğimiz, vatana, millete faydalı birer birey olarak yetişmeniz, derslerinize devam etmenizdir. Onun dışındaki her türlü zorluklarınızı gücümüz yettiğince çözmeye söz veriyoruz” dedi.
 
Öğrenciler ihtiyacı olanı ücretsiz alacak
 
Sebahattin Tezdiğ ise ülke genelindeki mağazalarının 35'incisini Batman Üniversitesi'nde açmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
 
Kız ve erkek öğrenciler için iki ayrı mağaza açtıklarını belirten Tezdiğ, “Bu mağazalarımızda yeni ve kaliteli elbiseler mevcuttur. İhtiyaç sahibi öğrenciler tıpkı çarşıda bir mağazaya gider gibi bu mağazamıza gelip diledikleri gibi kıyafet ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayabilecekler. Öğrencilerimiz bizim verdiğimizi değil, kendi istediklerini alarak giyecekler” ifadesini kullandı.
 
Tezdiğ, mağazaların yıl boyunca öğrencilere ücretsiz hizmet vereceğini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Yıl boyunca ihtiyaç sahibi öğrenciler buraya gelip öğrenci kimlik kartlarıyla çorabından, montuna, kazağına, pantolonuna kadar istediklerini alabilirler. Üniversitelerde ihtiyaç sahibi gençliğe ulaşmak için bu projeyi hayata geçirdik.”