Ordu’daki Öğrencilerin Yüzü Kızılay’la Güldü

16/10/2017 Paylaş:   

Yıl boyunca sosyal yardımlarını da ara vermeden devam eden Türk Kızılayı, Ordu genelindeki altı okulda eğitim gören 1500 öğrencinin giyim malzemesi ihtiyacını karşıladı. Ünlü modacı Hakan Akkaya ise, Kızılay'ın yardım kampanyasına destek vermek için Ünye Şehit Hüseyin Başaran İlkokulunda yardım programına katıldı.
 
Türk Kızılayı Ünye Şubesi Başkanı Ali Alver’in ev sahipliğinde Ordu’nun Ünye ilçesinde gerçekleştirilen yardım programına Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Ayşegül Genç, Ercan Tan, Modacı Hakan Akkaya, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Kızılay Şube Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
 
“1500 öğrencimizi giydirmiş olacağız”
 
Gerçekleştirilen yardım programında konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ayşegül Genç, “Ordu’da altı okulda giyim ve ayakkabı dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Yardım programı sonunda 1500 öğrencimizi giydirmiş olacağız. Etkinliğimizde bizlere destek olan modacımız Hakan Akkaya'ya teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
“Veren el alan elden üstündür”
 
Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise, "Bugün öğrenciler kadar biz de heyecanlıyız. Biliyoruz ki veren el alan elden üstündür. Bugün bizler imkanı olanların o imkanlarını minik yavrularımızla paylaşıp onların mutluluğuyla mutlu olmasını en somut anını ve güzelliğini birlikte yaşıyoruz. Bu güzelliği yaşatan herkese gönül dolusu şükranlarımı sunuyorum.” dedi.