Kızılay Türkçenin Kan Kaybına Dur Diyor

17/10/2017 Paylaş:   

Cumhurbaşkanlığının himayelerinde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Türk Dil Kurumu öncülüğünde "Dilimiz Kimliğimizdir" alt başlığı ile 2017 yılının “Türk Dili Yılı” olarak ilan edilmesinin ardından Türk Kızılayı da “Türkçenin Kan Kaybına Dur Diyelim” sloganıyla gençlik kulüpleri, kan merkezleri ve gençlik kamplarına yönelik bir dizi faaliyet gerçekleştirdi.
 
“Türk Dili Yılı” kapsamında Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri, öğrenci kulüpleri aracılığıyla üniversitelerde gerçekleştirdiği etkinliklerde öğrencilere bilgilendirme yaptılar. Türkçenin doğru ve güzel kullanılmasına dikkat çekmek için hazırlanan afişler kan merkezleri ve kan toplama araçlarına asıldı. Ayrıca konuya dikkat çekmek amacıyla Türk Dil Kurumu’nun hazırladığı “2017 Türk Dili Yılı” temalı kupa bardaklar kan merkezlerinde ve kan toplama araçlarında vatandaşlara hediye edildi.
 
Türk Dil Kurumu uzmanları tarafından ise Türk Kızılayı’nın gençlik kamplarında Türkçe’nin doğru ve güzel kullanılmasına yönelik hem bilgilendirici hem de eğlendirici seminerler verildi.