İhtiyaç Sahibi Hasta Yakınlarına Yardımda İşbirliği

20/10/2017 Paylaş:   

Dünyanın birçok bölgesinde gerçekleştirdiği afet yardımlarının yanı sıra farklı yardım uygulamalarıyla da adından söz ettiren Kızılay, Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesiyle yardıma ihtiyacı olan hasta yakınlarına yönelik bir işbirliğine imza attı.
 
Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Denetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu ile Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Eyüp Sarı, hasta yakınlarının ihtiyaçlarının karşılanmasını düzenleyen işbirliği protokolü için bir araya geldi.
 
Merkezin 45 Yatak Kapasitesi Bulunuyor
 
Ankara’daki hastanelerde yatan hastası bulunan ancak kendisinin kalacak yeri olmayan hasta yakınları ile Altındağ bölgesindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet vermek üzere Türk Kızılayı Ankara Şubesi tarafından kurulan Şehit Serhat Önder Sosyal Hizmet Merkezi’nde 15 odada 45 yatak kapasitesi bulunuyor. Merkezde sunulan 3 öğün sıcak yemek hizmetiyle de hasta yakınları ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerinin yemek ihtiyacına da çözüm sağlanmış oluyor.