İyilikseverler Bu Defa Antalya’da Koşacak

01/11/2017 Paylaş:   

Geleneksel hale gelen "Kızılay İyilik Koşusu" bu yıl 5 Kasım'da Antalya'da yapılacak. Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Spor Toto ve Coca Cola'nın sponsorluğunda gerçekleştirilecek koşuya katılmak isteyen sporseverler, 2-5 Kasım tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki Kızılay Standında kayıt yaptırabilecekler.

Kızılay İyilik Koşusu, Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayarak Antalya Müzesi'ne kadar devam edecek ve tekrar Cumhuriyet Meydanı'nda son bulacak. Kızılay İyilik Koşusu'nun startını Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Menderes Türel, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Uluslararası Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu Başkanı Tadateru Konoe verecek. Etkinlik kapsamında 8-9 ve 10-12 yaş grubu ile halk koşusu gerçekleştirilecek.

Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, koşunun Kızılayın çalışmalarına farkındalık kazandırmak için her yıl farklı il ve güzergahlarda tekrarlandığını söyledi. Bu yıl koşunun geniş katılımla gerçekleştirileceğini belirten Kınık, şunları kaydetti: "Uluslararası Kızılay Kızılhaç Dernekleri Federasyonunun Genel Kurul toplantısını 5-11 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştireceğiz. 190 ülkeden bin 500 katılımcı bekliyoruz. Dolayısıyla İyilik Koşusu’na çok sayıda genel kurul üyesi de katılacak. Bu bakımdan koşunun uluslararası alanda da önemli bir farkındalık oluşturacağını düşünüyorum. Etkinliğe vatandaşlarımızı ailece bekliyorum."