Mardin’deki Öğrencilerin Kıyafetleri Kızılay’dan

01/11/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı, ünlü modacı Hakan Akkaya'nın desteğiyle Mardin'in Artuklu ilçesine bağlı Arpatepe ve Göllü mahallelerinde ihtiyaç sahibi öğrencilere giysi yardımında bulundu.
 
Mardin’deki Suriye sınırına yakın Göllü ve Arpatepe mahallerinde gerçekleştirilen yardım programına katılan Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Ayşegül Genç, Ercan Tan ve modacı Hakan Akkaya, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, il protokolünün eşlerinden oluşan Gönül Elçileri ile Kızılay Şube Başkanları ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet desteği sağladı.
 
“Çocuklarımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz”
 
Uzun süredir Anadolu’daki ihtiyaç sahibi çocuklara yardım yapmaya çalıştıklarını dile getiren Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ayşegül Genç, “Çocuklarımızı mutlu gördüğümüz zaman bizler de çok mutlu oluyoruz. Mardin'e yaklaşık 10 bin parça kıyafet getirdik. İhtiyaç sahiplerine dağıttık. Türk Kızılayı olarak çocuklarımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
 
Dünyanın her yerinde mazlumların yanında olmayı amaçladıklarını aktaran Genç, “Türk Kızılayı, Türkiye'nin gelişen ve büyüyen yapısıyla birlikte büyüyor. Türkiye nasıl dünyada söz sahibi ise ona uygun olarak tüm dünyada mazlumların yanında oluyor. Somali, Arakan, Suriye, Gazze ve her yerde ihtiyaç sahiplerine yardımda bulundu. Yine yardımcı olacak. Bütün mazlum coğrafyada Türk Kızılayı var.” dedi.
 
“Türk Kızılayı her yere yetişiyor”
 
Türk Kızılayı ile Mardin'de bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Modacı Akkaya ise, “Dünyanın her yerinde Türk Kızılayı var. Ben de elimden geldiğince Türk Kızılayı ile her yere ulaşmaya çalışıyorum. Türk Kızılayı bütün dünyada çok önemli ve her yere yetişiyor." sözlerine yer verdi.
 
Program kapsamında Mardin’e egelli bir çocuğu evinde ziyaret eden Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri ve Hakan Akkaya, beraberlerinde götürdükleri hediyelerle bir gönüle daha taht kurdular. Kızılaycıları karşısında gören çocuğun sevinci herkesi mutlu etti.