Antalya'daki İyilikseverlerden Kızılay İyilik Koşusuna Yoğun İlgi

05/11/2017 Paylaş:   

Toplumda yardımlaşma duygusunu arttırmak amacıyla farklı projelere imza atan Türk Kızılayı, geleneksel hale getirdiği "Kızılay İyilik Koşusu"nu bu yıl Antalya'da düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği koşu Antalya Valiliği ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Spor Toto ve Coca Cola'nın sponsorluğunda gerçekleştirildi.
 
Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayarak Antalya Müzesi'ne kadar devam eden Kızılay İyilik Koşusu, tekrar Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu. Kızılay İyilik Koşusu'nun startını Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi ve şube başkanları verdi. Etkinlik kapsamında 8-9 ve 10-12 yaş grubu ile halk koşusu yapıldı.
 
“Vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum”        
 
Antalyalıların etkinliğe gösterdiği ilgiden memnun olduklarını dile getiren Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, “Farklı etkinliklerle vatandaşlarımızda yardımlaşma duygusunu canlandırmaya çalışıyoruz. Daha önce iki kere düzenlediğimiz iyilik koşusunu 3 kategoride Antalya’da düzenledik. Aynı zamanda kan araçlarımız da hazır. Bu konuda ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.
 
“Bütün dünya iyilikle dolsun”
 
Çekişmeli geçen yarışmalar sonucunda, 8-9 yaş erkekler grubunda Mustafa Arda, kızlarda Tuana Doğan birinci olurken, 10-12 yaş gurubu erkeklerde Meriç Çelik, kızlarda Ecrin Yılmaz, halk koşusunda ise erkeklerde 42 yaşındaki Ali Gözükara, kadınlarda da Fulya Duman birinciliği elde etti.
 
Yarışmada birinci gelenlerden 9 yaşındaki Meriç Çelik ilk yarışmasında birinci geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Meriç’in babaannesi Fatma Çelik ise torunu koşarken çok heyecanlandığını ve birinci olduğu için de gurur duyduğunu ifade etti.
 
Halk koşusu birincisi 42 yaşındaki Ali Gözükara ise iyilik için koşan insanlarla koşmanın onur verici olduğunu ifade ederek, “Kızılay’a 3 ayda bir kan veren birisiyim. Burada da hedefimin üzerine çıkmak için yarışmaya katıldım. İnsanlarla yarışmak çok güzel bir duygu. Daha önce Türkiye’de derecelerim de oldu” dedi. Halk koşusu kadınlar kategorisi birincisi 21 yaşındaki Fulya Duman, yarışmada birinci gelmenin mutluluğu içerisinde olduğunu belirtirken, yarışmanın en yaşlısı 54 yaşındaki Nuray Özalp da, “Bütün dünya iyilikle dolsun” diyerek anlamlı bir mesaj yolladı.
 
Koşunun sonunda dereceye girenlere plaket ve madalyaları verildi. Kızılay İyilik Koşusu’nun tüm katılımcıları ise günün kazananı kabul edilerek madalya ile ödüllendirildi.