Yıldız Butik, Yeni Eğitim Döneminde Kapılarını Öğrencilere Açtı

08/11/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) iş birliğiyle hayata geçirilen Yıldız Butik, yeni eğitim döneminde bir kez daha kapılarını öğrencilere açtı. Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can  "Ülke genelindeki 25 üniversitede bulunan Uni Butik’lerden her müracaat eden üniversite öğrencisi yararlanabilir” dedi.
 
YTÜ ile Türk Kızılayı Merter Şubesi işbirliğiyle hayata geçirilen ve kısa sürede ülkenin dört bir yanında dağılan UniButik Projesi’ markalarının yaptığı bağışlarla üniversite öğrencilerinin ayakkabı, çorap, gömlek, mont, pantolon, tişört, atkı, hırka, kazak, bot, trençkot gibi giyim ihtiyacını karşılamasına destek oluyor. Öğrenciler butiklerdeki ürünlerden seçerek, kabinde deniyor. Hiçbir ücret ödemeden aldığı ürün karşılığında kayıt işlemi yaptırarak imza atıyor.
 
KTÜ ve Düzce Üniversitesi Butikleri Yakında Açılıyor
 
UniButik’lerin ilki olan YTÜ Yıldız Butik, yeni dönemde kapılarını öğrencilere bir kez daha açtı. Açılışa YTÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Merter Şube Başkanı Erhan Tan ile üniversite yönetimi katıldı. Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Yıldız Butik'in 2017-2018 dönemi açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Her müracaat eden öğrenci üniversite butiklerinden istifade edebilir. Oradaki tüm ürünler öğrencilerimize aittir. Biz sadece bir köprüyüz. Eğitim hayatlarında öğrencilerimize destek olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz'' diyerek projeye destek veren Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür etti.  Merter Şube Başkanı Erhan Tan ise '''UniButik'' projesinin ilk mağazası olan Yıldız Butik'i yeni eğitim yılında tekrar hizmete açtıklarını belirterek “Türkiye genelinde 25 üniversitede butik açıldı. Yakında Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Düzce Üniversitesi'nde de yeni butiklerimizi açacağız” dedi.
 
Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin de Yıldız Butik'in açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek bir dünya markası olan Türk Kızılayı’nın bugün sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerinin yarasını sardığını belirtti. Prof. Dr. Şahin,  Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) Avrupa Başkanlığına seçilen Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ve tüm Kızılaycıları tebrik etti.