Depremzedelerin Sıcak Yemeği Kızılay’dan

17/11/2017 Paylaş:   

Depremin vurduğu Irak’ın Süleymaniye kentinde 12 Kasım tarihinden bu yana insani yardım faaliyeti yürüten Türk Kızılayı, depremzedeler için sıcak yemek çıkarmaya başladı. Hasarlı evlerine giremeyen vatandaşlar için ise çadır kuran Kızılay, kapı kapı gezerek ihtiyaçları karşılamayı sürdürüyor.
 
Deprem haberinin hemen ardından uzman ekiplerini ve acil dönem yardım malzemelerini depremin merkez üssü Süleymaniye’ye sevk eden Türk Kızılayı, ihtiyaç tespit çalışmalarının ardından yardımlarına başladı. Depremden en çok etkilenen Derbendihan ilçesini köy köy ziyaret eden Kızılay ekipleri, evleri hasar gören aileler için çadır kurdu.
 
Tam donanımlı mobil mutfağını da bölgeye gönderen Kızılay, evlerine giremedikleri için zor günler geçiren insanlara sıcak yemek çıkarmaya başladı. Depremzedelerin yemek alışkanlıklarını dikkate alarak Kızılay aşçıları tarafından hazırlanan yemekler, merkezi noktalarda dağıtılıyor. Kızılay, normalleşme sürecine giren deprem bölgesindeki Irak halkının en büyük destekçisi olarak takdir topluyor.