Siirt Şubesi’nden Bin Öğrenciye Yardım

17/11/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Siirt Şubesi ihtiyaç sahibi bin öğrenciye giyim yardımında bulundu. Çevik Ersin Temel İlkokulu'nda düzenlenen etkinliğe katılan İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay ve Şube Başkanı Yener Tanık, Kızılay'ın yardımını öğrencilere dağıttı.
 
Kış ayına girince Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık ve gönüllülerin öğrencilerin yardımına koştuğunu belirten Suay, “Öğrencilere bot, ayakkabı yardımında bulundular. Bu yardımlardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
Şube Başkanı Tanık ise, Türk Kızılayı olarak her yıl eğitim öğretim yılında öğrencilere kışlık elbise yardımında bulunduklarını belirtti. Çevik Ersin Temel İlkokulu'nda 200 ayakkabı ve bot dağıtıldığını belirten Tanık, il genelinde toplam bin bot ve ayakkabı dağıtılacağını kaydetti.
 
Aday öğretmenlerden ziyaret
 
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, yeni atanan aday öğretmenlerin kurumların işleyişleri hakkında bilgilendirilmeleri projesi kapsamında Türk Kızılayı Siirt Şubesi de ziyaret edildi.
 
Öğretmenlere Şube Başkanı Yener Tanık tarafından Kızılay’ın faaliyet ve önemi hakkında bilgiler verildi. Tanık, bu bilgiler ışığında aday öğretmenlerin öğrencilerine Kızılaycılık bilinci aşılayacağını ifade etti.