Memur-Sen Depremzede Iraklıları Unutmadı

21/11/2017 Paylaş:   

Daha önce birçok insani yardım operasyonunda Türk Kızılayı’na destek veren Memur-Sen bu defa Irak’ta yaşanan depreme duyarsız kalmadı. Memur-Sen, depremzedelerin yarasının sarılması için 50 bin Lira bağışta bulundu.

Türk Kızılayı Genel Merkezi’nde Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ile bir araya gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yardım çekini teslim etti.

Genel Başkan Kınık, Irak-İran sınırında meydana gelen depremin hemen ardından, Elazığ, Muş, Van ve Adana'dan, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile birlikte 70 tır yardımının yola çıkarıldığını ve Irak'taki depremzedelere ulaştırıldığını belirtti. Irak'ta depremden etkilenen bütün bölgelere yardım için çalışıldığını söyleyen Kınık, “Halepçe, Süleymaniye bölgelerindeki vatandaşlar bizi görünce sanki kendi belediye başkanları gelmiş gibi 'Evimizde şu oldu, ahırımız yıkıldı, şunlara ihtiyacımız var' gibi cümlelerle sıkıntılarını anlatarak, bizden talepte bulundular. Biz de elimizden geldiğince onlara destek olmaya çalıştık.” dedi.

Birinci vazifesi sendikacılık olmasına karşın Memur-Sen'in afet ve acil durumlarda sivil toplum kuruluşu gibi çalıştığını da ifade eden Kınık, yapılan yardımların önemine dikkati çekti.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ise, üyelerinin haklarını korumak, sosyal ve ekonomik durumlarını iyileştirmek için yaptıkları çalışmaların yanında, yeryüzünün neresinde olursan olsun insanlığın sorunlarına karşı duyarlılıkla hareket etme anlayışında olduklarını kaydetti. Güçlerinin yettiği ölçüde mazlum ve mağdurlara yardım etmeye çalıştıklarını dile getiren Yalçın, “Sosyal sorumluluğu yerine getirmek ve kamuoyu bilincini diri tutmak için Memur-Sen olarak Türk Kızılayı’na yardım çeki takdim etmek istedik” diye konuştu.