Kızılay’dan Yolda Mahsur Kalanlara Sıcak İkram

22/11/2017 Paylaş:   

Yurt genelinde etkisini gösteren soğuk hava koşulları kar yağışıyla birlikte etkisini arttırdı. Bolu ve Karabük’te gerçekleşen kar yağışı ise sürücüleri olumsuz etkiledi. Kar yağışı sonucu yolda mahsur kalan sürücüleri Kızılay ekipleri yalnız bırakmadı.

Soğuk hava koşullarının etkilerine yönelik hazırlıklarını tamamlayan Kızılay ekipleri, Bolu Dağı'nda ve Karabük-Bartın karayolunda etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle yolda kalan sürücülere yardım etti. Kar yağışı nedeniyle ilerlemekte güçlük çeken, yolda kalan ve zincir takan sürücüler ile trafik ekiplerine Türk Kızılayı tarafından sıcak içecek ve kumanya ikramı yapıldı.

Kızılay Ekipleri İhtiyacın Olduğu Her Yerde

Türk Kızılayı olarak ihtiyacın olduğu her yerde olduklarını belirten Türk Kızılayı Karabük Şubesi Başkanı Mehmet Uzun, “Yolda kalan sürücü ve yolculara ikramlarda bulunuyoruz. Amacımız sürücülerimize ve yolcularımıza yalnız olmadıklarını hissettirmek.” dedi.

Türk Kızılayı Batı Karadeniz Lojistik ve Afet Yönetim Merkezi'nden bölgeye gelen Afet Uzmanı Cemil Selvi ise, "Yolda kalan sürücülerimize sıcak ikramlarımızdan veriyoruz. Kar yağışı devam ettiği sürece de yolda sürekli ring halinde bulunacağız.” ifadesinde bulundu.