Romanya Kızılhaçı’na Kızılay Desteği

23/11/2017 Paylaş:   

IFRC Avrupa Kıta Başkanı seçilen Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, seçim sonrası ilk olarak Romen Kızılhaçı’nın bağış programına katıldı. Bağış programında Türk Kızılayı tarafından Romen Kızılhaçı’na 5000 dolarlık destek sağlandı.
 
İhtiyaç sahibi ve sokakta yaşayan çocuklar için Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleştirilen yardım programına katılan IFRC Avrupa Kıta Başkanı ve Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Türk Kızılayı’nın faaliyetlerine ilişkin bir sunum yaparak gönüllülükle ilgili hedeflerden bahsetti. Etkinlikte bir çocuğun gelişmesinde yoksulluğun olumsuz etkisinden bahseden Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük ise yoksulluğun çocukların sosyal, duygusal yönden ve eğitim bakımından nasıl etkilendiğini anlattı.
 
Daha Çok İhtiyaç Sahibine Yardım
 
Romen Kızılhaçı Başkanı ve Romanya Veliaht Prensesi Margareta’yı da makamında ziyaret eden Genel Başkan Dr. Kınık’a, daha çok ihtiyaç sahibine yardım ulaştırmak için çalışıldığını anlattı. Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük, Romanya Türk Büyükelçisi Osman Koray Ertaş ile IFRC Avrupa Bölge Ofisi Direktörü Simon Missiri de eşlik etti.
 
Ziyarette ihtiyaç sahipleri için Türk Kızılayı ve Romen Kızılhaçı arasında hayata geçirilebilecek projeler de ele alındı.