Türk Kızılayı’ndan IFRC Avrupa Bölgesinde Kapasite Arttırma Çalışmaları

25/11/2017 Paylaş:   

Yürüttüğü insani yardım operasyonlarıyla adın söz ettiren Türk Kızılayı'nın, IFRC Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcılığına seçilmesinin ardından sorumluluk alanları da genişledi. Kendisine bağlı ulusal derneklerin ihtiyaçlarına yönelik de çözüm üretme yoluna giden Türk Kızılayı, Avrupa ülkelerinin ulusal derneklerinin yürüttükleri faaliyetlerde de yanında yer alıyor.
 
Balkan bölgesindeki Kızılhaçların faaliyetlerini takip etmek ve ihtiyaçları noktasında çözüm üretmek amacıyla Makedonya’ya giden Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Makedonya Kızılhaçı’nın oluşturduğu eğitim merkezinin açılışına da katıldı. Açılışa Bosna-Hersek, Kosova, Makedonya, Arnavutluk Karadağ, Almanya ve Bulgaristan Kızılhaçları’nın da yöneticileri katıldı.
 
“İnsanlık için daha çok çalışacağız”        
 
Hizmetlerin arttırılmasına yönelik çalışmaların devam edeceğini belirten Genel Sekreter Hüseyin Can, “Antalya’daki IFRC genel kuruluna katılımlarından ve federasyon Avrupa Başkanlığına Genel Başkanımız Dr.Kerem Kınık’ın seçilmesinde destek veren herkese teşekkür ediyorum. Balkan ülkeleri Kızılhaçlarına istekleri noktasında her türlü desteğe Türk Kızılayı olarak açığız. Artık hep birlikte insanlık için daha çok çalışacağız.” dedi.