Öğrencilerin Kütüphanesi Kızılay’dan

29/11/2017 Paylaş:   

Yürüttüğü afet operasyonlarının yanı sıra sosyal yardımlarını da aralıksız sürdüren Türk Kızılayı, Ankara’nın Akyurt ilçesinde bulunan bir okula kütüphane kurdu.
 
Ankara'nın Akyurt ilçesi Büğdüz İlkokulu için oluşturulan kütüphanenin tefrişatı Türk Kızılayı Ankara Şubesi Şehit Serhat Önder Çocuk Koruma Merkezi tarafından yapıldı. Çocuklar için oluşturulan kütüphanenin açılışı ise Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Denetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu ile Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
“Çocuklara yapılan yatırım geleceğe yatırımdır”
 
Çocukların zihinlerinde ışık yakmak için kitapların öneminin büyük olduğunu vurgulayan Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, “Çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yatırım olduğunun unutulmaması gerekiyor. Bu düşünceden yola çıkarak Kızılay olarak bizde hayırseverlerimizin bağışlarıyla bu kütüphaneyi oluşturduk. Kütüphanesi olmayan okullarımıza destek olmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.
 
Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan ise Kızılay’ın öğrencilere verdiği destekten dolayı teşekkürlerini ifade etti.