Kızılay’dan Afetlerden Korunma Bilinci ve İlk Yardım Eğitimi

05/12/2017 Paylaş:   

Yıl boyunca gerçekleştirdiği yardım faaliyetlerinin yanı sıra toplumu bilinçlendirme çalışmalarını da aralıksız sürdüren Kızılay, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi çalışanları ve öğrencilerine Afetlerden Korunma Bilinci ve İlk Yardım eğitimi verdi.
 
Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi çalışanları ve öğrencilerinden oluşan 158 kişi, Türk Kızılayı’nın uzman eğitmenleri tarafından Afetlerden Korunma Bilinci ve İlk Yardım eğitimi aldılar. Yoğun ilgi gören eğitim sonrası başarılı olan katılımcılara sertifikaları Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı İlyas Yıldırım, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülbin Özçelikay, Ankara Eczacı Odası Başkanı Süleyman Güneş tarafından verildi.
 
“Yardım çalışmalarımıza katılarak insanlara yardım etme fırsatı bulursunuz”
 
Kızılay’ın çalışmalarında gönüllülerin öneminin büyük olduğunu vurgulayan Genel Müdür Yardımcısı İlyas Yıldırım, “Türk Kızılayı olarak insan ıstırabının dindirilmesi için faaliyet gösteriyoruz. Özellikle sosyal sorumluluk bilinci noktasında çok ideal bir seviyede değiliz ülke olarak. Genç kardeşlerime seslenmek isterim. Burada her birinizin kenarından tutabileceği bir alan mutlaka var. Ülke çapında şubelerimizle faaliyet gösteriyoruz. Şubelerimiz üzerinden her zaman çalışmalarımıza katılabilirsiniz. Bu sayede hem bize katkı sağlayabilirsiniz hem de insanlara yardım etme fırsatı bulursunuz.” dedi.