WFP Heyetinden Türk Kızılayı’na Ziyaret

06/12/2017 Paylaş:   

BM Dünya Gıda Programı Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Doğu Avrupa Bölge Direktörü Muhannad Hadi ve beraberindeki heyet, Kızılay Genel Merkezini ziyaret etti. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’la bir araya gelen heyetle Suriyeliler ve bölgedeki diğer insani yardım çalışmalarına yönelik genel değerlendirmeler yapıldı.
 
Dünya Gıda Programı heyetini makamında ağırlayan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’a, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan ve Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük eşlik etti.
 
“Kazanan ihtiyaç sahipleri”
 
Suriyeli ailelerin her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Ülkemize sığınmış ihtiyaç sahiplerinin gereksinimlerini karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gerek kamplarda gerekse şehirlerde yaşayan sığınmacılara yönelik yardım çalışmalarımızda uluslararası kuruluşların destekleri de bizim için çok önemli. Birlikte daha çok insana yardım ediyoruz. Bu sayede kazanan ihtiyaç sahipleri oluyor.” ifadesinde bulundu.
 
“Kızılay Kart ile Türk Kızılayı dünyaya örnek”
 
Türkiye ile Dünya Gıda Programı arasındaki ilişkilerin artarak devam ettiğini ve yeni işbirliklerine hazır olduklarını vurgulayan BM Dünya Gıda Programı Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Doğu Avrupa Bölge Direktörü Muhannad Hadi ise, özellikle Kızılay Kart ile Suriyeli sığınmacılara destek olunması noktasında Türk Kızılayı’nın dünyaya örnek olduğunu dile getirdi.