Kınık: “Hedefimiz 11 Milyon İnsanı Eğitmek”

07/12/2017 Paylaş:   

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Sosyal Sorumluluk Kulübü'nün organize ettiği etkinlikte konuşan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, okul öncesinden lise son sınıfa kadar 18 milyon öğrenciye farklı dersler içerisinde Kızılay gönüllülerine verilen eğitimin verileceğini, farkındalık, bilgi ve beceri kazandırılacağını, davranış değişikliği oluşturarak yaygın bir toplumsal seferberlik yaratmak amaçladığını söyledi. Kınık, 2018 yılı hedefinin 11 milyon insana eğitim verilmesi olduğunu açıkladı.
 
Üniversite öğrencilerinin daveti üzerine “Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Olarak: Küresel İyilik Hareketi” başlıklı söyleşi gerçekleştiren Genel Başkan Kınık, Kızılay'ın, kurulduğu günden bugüne kadar yapmış olduğu faaliyetler hakkında kapsamlı bilgi verdi.
 
Türk Kızılayı'nın en önemli çalışmasının gençlerle ve toplumun her kademesindeki gönüllülerle buluşmasını sağlamak olduğunu dile getiren Kınık, bu çerçevede öncelikli olarak 2 milyon Kızılay gönüllüsünün afet, ilk yardım, dayanışma gibi durumlara karşı eğitmesinin hedeflediğini söyledi.
 
Eğitim alan gönüllülerin ayakta durabilecek ve düşeni kaldırabilecek yetkinliğe getirmesinin amaçladığını vurgulan Kınık, şöyle konuştu: “Bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Burada da aslında güvenli yaşam kültürü dediğimiz bir Kızılay seferberliği içerisindeyiz” diye konuştu.