Sinop Şubesi’nden Sevgi Mağazası

08/12/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Sinop Şubesinin ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik hazırladığı Sevgi Mağazasının açılışı ve kan bağışçılarına madalya ve plaket töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi.
 
Törende bir konuşma yapan Sinop Valisi Hasan İpek, Türk Kızılayı Sinop Şubesi insanlık adına gerçekten çok güzel hizmetler yapıyorlar. Bugün Türkiye, Dünya’nın en fazla insani yardım yapan ülkesi ise bunda ciddi anlamda Kızılay’ın büyük katkısı vardır. Ben Sinop’ta bulunduğumdan beri Türk Kızılayı Sinop Şubesinin birçok faaliyetlerini gördüm. Sinop adına gerçekten gurur duyuyorum” dedi.
 
Törende, 45 defadan fazla kan bağışlayan bağışçıya plaket ve 15 defadan fazla kan bağışlayarak Türk Kızılayı tarafından bronz madalyayla ödüllendirilen kan bağışçılarına protokol üyeleri tarafından madalyaları verildi.
 
Daha sonra Vali Hasan İpek, Sevgi Mağazası’nın açılış kurdelasını protokol üyeleri ile birlikte keserek, hayırlara vesile olmasını diledi.
 
Türk Kızılayı Sinop Şubesi tarafından açılan Sevgi Mağazasının açılışı ve kan bağışçılarına madalya ve plaket törenine Sinop Valisi Hasan İpek’in yanı sıra Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Kızılay Sinop Şube Başkanı Mustafa Korucuoğlu, Kurum Müdürleri, Kızılay Sinop Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Kan Bağışçıları ve vatandaşlar katıldı.
 
Şubeye teşekkür
 
Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Sinop'ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü faaliyetlerinde (bayramlarda ilkokul öğrencilerin Sinop'ta konuk edilmesi, okullara yönelik sosyal faaliyetler) gösterdikleri destek ve katkılar sebebiyle Kızılay Sinop Şube Başkanlığına Teşekkür Belgesi verdi.
 
Şube Başkanı Mustafa Korucuoğlu ise İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan'a teşekkür ederek, okullara ve öğrencilere yönelik faaliyetlerinin devam edeceğini ifade etti.