Genel Müdür Altan: “İnsani Krizleri Birlikte Çözebiliriz”

10/12/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, dünyada krizlerin en çok Müslüman coğrafyalarda yaşandığını belirterek, “Ama çözüm de yine kendi içimizde, kendimiz tarafından ortaya konulacak. Bunun da yolu birlik ve beraberliktir” dedi.
 
Altan, İslam Dünyası STK'ları Birliği (İDSB), Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı'nın (TGTV) işbirliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Yenikapı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen 2. Uluslararası STK Fuarı kapsamında “Muhtaca Uzanan El” başlıklı sunumunda Türk Kızılayı'nın dünyanın farklı bölgelerinde yürüttüğü faaliyetleri anlattı.
 
İslam dünyasında çok fazla dert olduğunu dile getiren Altan, İslam coğrafyasının dört bir yanının yangın yerine dönüştüğünü, bu durumun da öncelikle birlik olmayı öğütlediğini söyledi. İbrahim Altan, "Dünyada krizlerin en çok yaşandığı yerler Müslüman coğrafyaları ama çözüm de yine kendi içimizde, kendimiz tarafından ortaya konulacak. Bunun da yolu birlik ve beraberliktir” diye konuştu.
 
“Açık alan bırakmıyoruz”
 
Türk Kızılayı'nın 150 yıldır insani yardım faaliyeti yürüttüğünü, insanların ıstıraplarını dindirmek için gayret sarf ettiğini dile getiren Altan, “Tüm bunları yaparken gerek yerli, gerek yabancı sivil toplum kuruluşlarımızla dayanışma içerisindeyiz. Bu çalışmalarımızı da Türkiye'nin 15 yıldır getirmiş olduğu bir hava var, oluşan bir marka değeri var. O marka değerinin gücüyle, desteğiyle yapıyoruz. Bir yandan hükümetimiz büyük ufuklara açılırken, biz de aynı şekilde o ufuklarda insani yardım faaliyetlerini yerine getiriyoruz. Yardımları yaparken, ihtiyaçları belirlerken de hiçbir şekilde açık alan bırakmayacak tarzda çalışmalarımızı sürdürmeye gayret ediyoruz” diye konuştu.